روکش دندان برای پوشش کامل دندان آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد بطور مثال روکش کردن دندان عصب کشی شده. روکش علاوه بر استحکام دندان آسیب دیده، نیز برای بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند، شکل و هم سطحی دندان، بکار می رود.

بیشتر بخوانید

اغلب از اینله و آنله دندان به عنوان روش جایگزین پرکردن معمولی دندان استفاده می‌شود. در این روش برخلاف پرکردن معمولی دندان که در مطب توسط دندانپزشک انجام می‌شد و مواد مستقیماً بر روی دندان ریخته می‌شد، ترمیم به صورت غیرمستقیم در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می‌شود. سپس ترمیم آماده به مطب ارسال می‌شود تا در جای خالی قرار بگیرد و به دندان چسبانده شود.

بیشتر بخوانید

ونیرهای پرسلن روکشهای نازکی هستند که برای پوشاندن دندانها بکار می روند. قالب دندان ها قبل از ساختن ونیرهای پرسلن توسط یک دندانپزشک برداشته می شوند تا آزمایشگاه دندانپزشکی بتواند مجموعه ای را طراحی کند که کاملا مناسب بوده و لبخند زیبایی را برای شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید

عقب رفتن لثه فرایندی است تدریجی که با کنار رفتن بافت های اطراف دندان قسمت بیشتری از دندان و حتی ریشه دندان نمایان است که میتواند منجر به آسیب به استخوان پشتیبان دندان شود.این وضعیت علاوه بر وضعیت ناخوشایند دندان ها سبب حساسیت دندانی نیز می شود و چنانچه این عقب رفتگی لثه درمان نشود منجر به از دست دادن دندان می شود.بمنظور ترمیم و پیشگیری از عقب رفتگی لثه پیوند بافت لثه نیاز است.

بیشتر بخوانید
تماس سریع